Žemės ūkio universiteto startuoliui kūrėme sraiges auginančios automatinės sistemos modelį

Mar 13, 2018 | Viešieji projektai

Projektavome, 3D spausdinome, programavome mobiliąją aplikaciją. Mechanine dalimi užsiėmė buvęs mūsų daugiametis moksleivis, dabar KTU mechatronikos ir robotikos studentas Darius Grigaliūnas

Sraigių auginimo sistemos aprašymas
Čia aprašoma pagamintą sraigių auginimo sistemos modelį, kuris yra septynis
kartus mažesnis už realią sistemą. Žemiau pateikiama brėžinį, kuris apibūdina, kokie
komponentai sudaro šį modelį ir kaip jie išsidėstę ant akrilinės plokštės (pagrindo).

Visą sistemą sudaro 5 pagrindiniai objektai

1. Sraigių auginimo patalpa – vieta, kur auginamos ir prižiūrimos sraigės, garantuojant tinkamą temperatūrą, drėgmę ir maitinimą.
  2. Valdymo sistema – visos elektronikos, atsakingos už sistemos automatizavimą, reguliavimo centras.
  3. Sraigių maisto talpa – indas, kuriame kaupiamos sraigių maisto atsargos.
  4. Vandens talpa – indas, kuriame kaupiamos vandens atsargos.
  5. Atliekų talpa – indas, į kurį grąžinamas vanduo su nešvarumais ir maisto likučiais.

Visi šie penki komponentai sudaro vieningą automatinę sistemą. Veikiant valdymo sistemai, varikliai pumpuoja vandenį ir raigių maistą vamzdeliais į sraigių auginimo patalpą. Ten medžiagos sistemingai ir tolygiai paskirstomos kiekvienoje pertvaroje gyvenančioms sraigėms. Sukauptas vanduo su nešvarumais ir maisto likučiais iš sraigių auginimo patalpos apačios (pagrindo) siunčiamas į atliekų talpą, veikiant pompai, kurią kontroliuoja valdymo sistema.

Miltų talpos modelis

Sraigių auginimo patalpos modelis

Akivaizdu, kad ši patalpa yra vienas svarbiausių sistemos komponentų. Norint užtikrinti sraigėms kokybišką gyvenimą, joje turi būti palaikoma 18-25 ०C temperatūra, 70-80 % drėgmė, apsauga nuo kenkėjų ir tiesioginių saulės spindulių. Dėl to labai varbu išsamiai žinoti jų auginimo patalpos sandarą.

Vandens talpos modelis