Ketvirtoje pamokoje jau praėjus visą sunkų darbą pradėkime braižyti kažką įdomesnio ir tai ką galėtume tikrai atsispausdinti su 3D spausdintuvu ir netgi parodyti kitiems. Pavyzdžiui – Pakabuką.

Na, pavadinimas sako, kad tai bus Bauhaus stiliaus pakabukas, bet stilistika priklauso nuo jūsų.

Pirmiausiai nusibraižome, pakabuko pagrindą – 40mm bus pakankama.

1 apskritimas

Tada iškelus pakabuką (tarkime 5 mm), ant viršutinės plokštumo nubraižome dar vieną apskritimą – šį kartą didesnį – 43 mm .

2 - antras apskritimas

 

Tada paverčiame jį pagalbiniu.

 3 - for construction

O tada pasirenkame teksto įrankį ir „Curves“ lange pasirenkame apskritimą, o „text“ lange suvedame norimą tekstą. Tam, kad galėtume pasirinkti kitą šriftą ir koreguoti esamą, panaikiname „Use document font“.

4 - zodziai

Atidarius „Font“ funkciją, pasirenkamą šriftą, jo dydį (milimetrais, arba punktais) ir taip pat tarpus. Šioje vietoje svarbu atsiminti, kad Solidworks 3D objektus kuria tik iš gražių plotų – tekstas taip pat plotas. Taigi svarbu, kad teksto linijos nesikirstų tarpusavyje, nes tada 3D funkcijos veiks prastai, arba visai neveiks, programa nesupras ką iškelti. Taigi atsargiai su šriftais.

5 - fonto dydis

Pabaigus su tekstu, galime iškirpti iš pakabuko kažkokią tai formą. Tam naudojame „Extruded cut“ .

6 - extruded cut

 

Atsidariusiame parinkčių lange pasirenkame „Through all“ funkciją reiškiančią, kad programa automatiškai iškirps tiesiai per visą kūną.

7 - cut through all

Kadangi, toks kirpimas padalins mūsų kūną į keletą mažesnių kūnų, paspaudus iškirpimo patvirtinimą, mums išmes dialogo lentelę, klausiančią kiek mes norime palikti. O šiuo atvėju noriu palikti tikrai pagrindą, kuris yra body 1 – kadangi spausdinant kiti kūnai, bet kuriuo atvėju nukris, taigi galime jų net neturėti.

8 - selected bodies

O dabar ant pakabuko nubraižykime skylę grandinėlei ar virvelei su apskritimo įrankiu.

9 - skyle

 

Skylę iškirpkime su extruded Cut. Ir vėl pasirenkame Through All.

10 - through all

Ir štai mūsų pakabukas.

11 - pakabukas

O kodėl jis Bauhauso stiliaus? Nes iš pirmo žvilgsnio jis atrodo kaip nesąmoningų formų rinkinys, tačiau įsižiūrėjus gali pamatyti, kad čia yra daugiau.  Man kažkodėl priminė Bauhauso plakatą.

bauhaus1923

Siūlau paeksperimentuoti su stiliais ir internete paieškoti meninio stiliaus, kuris jums patiktų. Gal kubizmas?