Pratęskime papuošalų temą ir susiprojektuokime sau originalų žiedą.

Pradėkime pasimatuodami savo piršto storį, ir pridėdami maždaug 2 mm, kad nespaustų ir dėl galimų matavimo paklaidų. Tada nubrėžiame žiedo skylę.

1 - apskritimas

Išsaugoję eskizą, pasirinkime iškėlimą (Extrude Boss/Base). Taip pat nustykime, kiek norėtume ištempti žiedą. 6 mm yra pakankamai, bet gali būti daugiau arba mažiau.

2 - iskelimas

O dabar padarykime žiedą. „Thin feature“ funkcija, aplink eskizą aplipdo 3D kūną, taigi skylė bus tokio pat matmens, kaip uždėjome.

3 - thin feature

Jau turime žiedą, tačiau jis nuobodus. Pagražinkime jį. Tačiau yra problema – Sw leidžia braižyti tik ant plokštumų, o žiedo paviršius nėra plokštuma. Tai galime išspresti susikurdami pagalbinę plokštumą („Reference geometry“> „Plane“). Parinkčių lange, kaip pirmą plokštumo apibrėžimą pasirenkame cilindrinį paviršių (rožinis).

4 - reference geometry - 1

 

Antram apibrėžimui, atsidarome dizaino medį (1) paspausdami ( + ) simbolį, ir pasirenkame kitą plokštumą (2), pagal kurią programa nustatys naujos plokštumos buvimo vietą erdvėje. Šiuo atvėju tai priekinė „Front“ .

5 - reference geometry

Viskas turėtų atrodyti maždaug taip. Kai nauja pagalbinė plokštuma yra apibrėžta, tada ji pamėlynuoja.

6 - reference geometry - 3

Ant naujos plokštumos nubraižome pagalbinę „Centerline“ liniją, ant kurios rašysime tekstą.

7 - line sketch

Dabar pasirinkę teksto funkciją, suvedame ko norime.

8 - tekstas

Nenusiminkime, jeigu mūsų teksto pilnai nesimato, arba jis yra ne toje vietoje, kur mums reikia. Užtenka tiesiog pasirinkus linijos galo tašką jį laisvai nutempti taip kaip mums reikia!

9 - teksto pataisymas

 

Išsaugojus eskizą, pasirenkame apvyniojimo funkciją („Wrap“). Spausdinant daug tiksliau išeina išėmimas, nei iškėlimas, todėl pasirenkame, kad išskaptuosime, o ne iškelsime („Deboss“). O išskaptuojame apie 0,5 mm

  10 - wrap

Tada pasirenkame paviršių, kurį išskaptuosime. Bendras vaizdas turėtų atrodyti maždaug taip.

11 - kaip atrodo su wrap2

Ir galiausiai užapvalinkime žiedą su užapvalinimo funkcija („Fillet“). Pasirinkti reiktų maždaug 1 mm apvalinimo spindulį,

12 - uzapvalinimas

Ir taip galiausiai atrodys naujas jūsų žiedas, kurį beliks įkelti į 3D spausdintuvą ir atspausdinti! Šiais laikais itin tiksliais 3D spausdintuvais žiedus kuria ir juvelyrai! Galime šį ar kitą kūrinį išsaugoti STL failo formatu ir jų paprašyti pagaminti iš brangiųjų metalų! Taip pat galima metalais padengti net ir paprastu, plastiko 3D spausdintuvu pagamintą dirbinį galvanizacijos procesu.

13 - ziedas