Archeologai keramikos žiedimą laiko, kaip bet kokios civilizacijos pradžią – iki puodų tu esi laukinis – po puodų civilizuotas. Robotikos mokykla labai nenori atrodyti necivilizuota, todėl siūlo pratęsti keramikos žiedimą 21 amžiuje.

Pradėkime nuo gabaritinių matmenų apibrėžimo. Kadangi gamybai naudosime 3D spausdintuvus, tai atsižvelkite į savo spausdintuvo galimybes. Aukštis yra apibrėžiamas toks koks bus, o plotį reikia padalinti iš dviejų, nes pasukant jis padvigubės. Taigi šiuo atveju 80 x 170 mm.

1 - pradines asys

Dabar nubrėžkime pradinę vazos figūrą. Be abejo, galite daryti kokią norite formą, tačiau labai rekomenduoju naudoti tangent arc („liečianti arka“) įrankį, kuris tolygiai sujungia linijas.

2 - tangent arc2

Kad tiksliai sutalpintume vazą į gabaritus, nusibrėžiame statmenas pagalbines linijas nuo galų, ir tada laikydami CTRL ir pasirinkdami liniją ir arkas susiejame jas tangent („liestinė“) ryšiu.

3 - ribu apibrezimas

Pataisome vaizdą ir kai esame patenkinti, galiausiai nubrėžiame liniją ir uždarome plotą, kurį tuoj apsuksime.

4 - eskizo vaizdas

Revolved Boss/Base funkcija yra labai panaši į keramikos žiedimą, kadangi esamą plotą funkcija apsuka apie nurodytą ašį ir taip sukuria 3D figūrą.

Taigi pasirinkus funkciją mums reikia nurodyti ir ašį apie kurią suksime plotą.

5 - revolve 1

Vaizdas po sukimo turėtų atrodyti maždaug taip.

6 - revolve 2

Vazos, aišku nėra pilnavidurės, taigi reikia iškirpti vidų. Pasirinkę plokštumą, ant kurios nubraižėme pradinę figūrą, braižysime vidaus liniją. Pradėkime nuo pagalbinių linijų ir nuo apačios nubraižykime kokio storio norime sienelių. Vėlgi, priklauso nuo spausdintuvo medžiagos, tačiau 3mm turėtų būti pakankamai tvirta.

Po to apytiksliai nubraižome siluetą sekančią liniją, naudodamiesi tokiais pat įrankiais, kuriais braižėme pagrindą (tangent arc).

7 - linijos sekancios krasta

Pasirinkus nubrėžtas linijas ir ir silueto kraštą (reikia labai atsargiai pasirinkti) uždedame concentric (koncentrinis) apibrėžimą. Stebėkite kaip linijos gražai apsibrėžia.

8 - linijos concentric2

Viršų uždarome, taip kaip mums atrodo gražu.  Ir galutinis vaizdas privalo turėti vientisą plotą, kurį naudosime iškirpimui ir turėtų atrodyti kažkaip panašiai, kaip pavaizduota.

9 - vaizdas

Iškirpimui naudosime atvirkščia funkciją nei prieš tai, Revolved Cut. Ji veikia visiškai taip pat, taigi reikia pasirinkti sukimo ašį. Galutinis vaizdas turėtų atrodyti panašiai.

10 - revolved cut

Taigi, kadangi jau turimę nuobodžią vazą, kurią galime pagaminti su ne 3D spausdintuvu, laikas ją pagražinti. Iškirpkime kažką panašaus į décolleté. Pradėkime pasirinkdami plokštumą, ant kurios braižysime iškirpimo siluetą.

11 - front plane

Dabar nubraižome iškirpimo siluetą. Nepersistengiame, nes visgi vaza turės laikyti vandenį.

12 - dekolte

Tada pasirinkus, Revolved cut, iškerpame.

13 - iskirpimas

Šaunu, gėrėkimes vaizdu. Tačiau dabar būtų verta paversti tokia, kurią įveikt tik 3D spausdintuvas. Padarykime kiauriai išeinantį raštą, kuris yra taip mėgstamas 3D spausdintuose daiktuose. Dažniausiai jis yra kuriamas specializuotomis programomis, aprašant algoritmą, tačiau mes tai galime padaryti rankiniu būdu.

14 - vazos vaizdas

Pirmiausiai susikurkime pagalbinę plokštumą, ant kurios braižysime savo raštą. Pasirenkame Reference Geomtry > Plane . Tada kaip pirmą ryšį pasirenkame vieną iš pradinių plokštumų – šiuo atvėju – Right. Tada uždedame kiek maždaug turėtų būti nutolus. Reiktu ,kad neliestų plokštumų ant kurių braižysime raštą.

15 - pagaline plokstumka

Tada pasirinkus naują plokštumą, braižome raštą.

16 - grozio piesimas

Kai esame patenkinti raštu galime jį išsaugoti. Pastaba: raštą reiktų stengtis šiek tiek toliau nuo krašto, kadangi kai kirpsime jis gali iškirpti daugiau nei mums reikia.

17 - grozio pabaiga

Iškirpimui naudojame Extruded Cut ir taip pat pasirenkame Up To Next (iki kito). Šita funkcija iškerpa tiktai per vieną paviršių, toliau esančius paliekant nepaliestus. Tai puikiai tinka iškirpti ant apvalių paviršių.

18 - up to next

Braižykime raštą ir ant kitos plokštumos. Vėl pasirenkame Reference Geomtry > Plane ir sukuriame pagalbinę plokštumą.

19 - plane

Vėl nubraižome raštą, kurį iškirpsime.

20 - kitos puses grozis

Iškerpame su Extruded Cut, vėl pasirinkdami Up to Next funkciją.

21 - iskirpimas2

Pasidarome plokštumą ir kitoje pusėje, ir nubraižome ten raštą.

22 - kitos kitos puses grozis

Iškirpus, galiausiai nubraižome raštą priekyje.

23 - groziws is priekio

Ir štai, turime unikalią vazą.

24 - galutinis grozis