Užsiėmimo metu naudosite:

  • Brėžinio įrankį Sketch
    • Brėžinio įrankį Line
  • Brėžinio iškėlimo įrankį Extrude Boss/Base

Eglė Žalčių karalienė – sena daugiaprasmė lietuvių liaudies pasaka. Joje išgirsime apie nesusikalbančius šeiminykščius, apie žalčių pavirtimą žmonėmis, apie gyvenimą po vandeniu – istorija įdomi kiekvienam.

Galime padėti jums įkūnyti šios pasakos veikėją paprastomis trimatėmis formomis. Norėdami galėsite taip atkurti ir kitus jums įdomius veikėjus!

Atsidarykite naują detalės dokumentą. Nuotraukoje apačioje geltonai pažymėtas mygtukas, kurį rekomenduojame spausti.

new

 

Atsiradusiame lange spauskite „Part“, tuomet apačioje OK.

partPagaliau pradedame piešti žaltį Žilviną!

Kairėje viršuje spauskite ant apatinės kortelės „Sketch“. (Pažymėta geltonai).

sketch

Tuomet spauskite ant mygtuko, kuris irgi vadinasi „Sketch“ (angliškai brėžinys arba eskizas).

2

Pasirinkite, eskizą piešite matomą iš šono, viršaus ar dešinės. Dabar tai nesvarbu, spauskite ant bet kurios plokštelės (plokštumos, angl. Plane).plane

Pasirinkite linijos piešimo įrankį (žemiau paryškinta geltonai).
line

Tada spustelkite pelyte ant centre esančių rodyklių susikirtimo vietos. Tai vadinama Origin, koordinačių pradžios taškas. Nuo jos paprastai pradedame brėžti visą brėžinį.origin

Galite paleisti pelytės mygtuką ir vesti pelytę per ekraną. Matome, kad iš paskos tempiame liniją!

linijaMatome, kad kai pelytės kursorius yra tokiame pačiame aukštyje kaip pradžios taškas, šalia kursoriaus atsiranda geltonas kvadratėlis su linija. Jis reiškia, kad jeigu paspausime dabar pelytės kairiuoju mygtuku, gausime visiškai horizontalią liniją! Ši linija taps nepajudinamai horizontali, kad ir kaip ją bandytumėme pajudinti! Liniją galėtumėme pasukti kampu ar kitaip pakreipti dabar tik ištrynę linijos savybę (klaviatūroje Delete) „Horizontal“, prie „Existing Relations“, atsirandančiame paspaudus ant linijos esančiame „Line Properties“ lange.Untitled-1

Nubrėžkime Žilvino gyvatėlės formą.gyv

Mėlyna spalva pažymėtas linijas galime tempti kaip norime paspaudę pelyte kairįjį klavišą ir laikydami paspaustą mygtuką tempdami liniją!
gyv2Linijos žaliuose kvadratėliuose reiškia, kad aš, braižydamas gyvatėlės formą visada piešiau tik tiesiai stačias arba visiškai gulsčias (horizontalias) linijas. Todėl man programa rodo šalia kiekvienos linijos, kad ji dabar gali būti arba tik gulsčia, arba tik stačia. Tačiau galėčiau paspausti ant žalio kvadratėlio, spustelti „Delete“ klaviatūroje, ir liniją galėčiau judinti kampu!

Paverskime gyvatėlę trimate figūrėle!

Spauskime viršuje kairėje, „Sketch“ kortelėje esantį „Exit Sketch“ mygtuką. exit sketchTada viršuje spauskime „Features“ kortelę (angliškai tai reiškia bruožai, šioje kortelėje brėžiniams galime suteikti iškilumo, nuožulnumo, įvairius bruožus).features

Kortelėje pasirinkime paspausdami „Extruded Boss/Base“.
extrudedTurėtumėte matyti tokį vaizdą:3

Jeigu nematote, spauskite ant pliusiuko šalia detalės pavadinimo (mano atveju „Part3“).+5Išsiskleidusiame meniu pasirinkite kątik nubrėžtą brėžinį „Sketch 1“.skDabar jau turėtumėte matyti iškilusį vaizdą! Spauskite žalią varnelę!

okGalite sukti šią gyvatėlę aplink paspaudę pelytės rutuliuką ir vedžiodami pelytę, galite pritraukti ir nutolinti rutuliuką sukdami.

Būtinai paspauskite „Normal To“ mygtuką, nustebsite, koks jis naudingas ir dažnai naudotinas!

UntitledIšsaugokite gyvatėlę ir būtinai sugrįžkite po kitos pamokos pridėti Žilvinui karūną! Juk jau mokėsite! Dar po kitos pamokos greičiausiai taip pat jau mokėsite ir iškirpti akutes, sugrįžkite padaryti ir jų!